Aktualności

na223

W miejscowości Kłopoty Bańki mieszkańcy mieli nie lada przeprawę z piękną, aczkolwiek bardzo wąską i mało przejezdną dróżką. Droga została poszerzona więc będzie zdecydowanie bardziej funkcjonalna. A i widok pozostał wciąż cudny...

No i poszło... Z dumą oznajmiam, iż prace nad realizacją projektu "Poprawa warunków życia mieszkańców Gminy Siemiatycze poprzez budowę kompleksu kulturalno - sportowego w miejscowości Czartajew" ruszyły. Na miejscu pojawili się przedstawiciele gminy z Panem Wójtem Edwardem Krasowskim jako inwestorem a także Prezes Spółki PUK Siemiatycze-Stacja Artur Borkułak. Zaczynamy od rozbiórki starej świetlicy, w miejsce której stanie nowoczesny dwupoziomowy budynek. Niebawem kolejne zdjęcia z postępów w pracach. Na zdjęciu obok zebrała się silna ekipa. Może Panowie pomogą?

Ostatnie szlify w świetlicy wiejskiej w miejscowości Boratyniec Ruski za nami. Świetlica wygląda elegancko i bardzo reprezentatywnie. W mojej skromnej ocenie, nic dodać nic ująć...

Przepust w miejscowości Wólka Biszewska to realizacja, może nie tak spektakularna jak inne, ale bardzo potrzebna i już ukończona. Zadanie wykonane a Scania rusza w dalszą drogę.

Kolejne zadanie PUK Siemiatycze Stacja to wyrównanie nierówności w drodze gminnej w miejscowości Lachówka. Mieszkańcy z niewątpliwą przyjemnością mogą już z niej korzystać podziwiając roztaczający się piękny widok.

Ku końcowi mają się prace nad elewacją świetlicy wiejskiej w miejscowości Boratyniec Ruski. Budynek został odmalowany a świeżości dodały okiennice w kolorze ciemnego orzecha pasujące kolorystycznie do nowej podmurówki. Dodatkowo ułożony został chodnik przy podjeździe dla osób z niepełnosprawnościami.

Mieszkańcy miejscowości Lachówka już mogą się cieszyć wyrównaną i wyprofilowaną drogą gminną.

Kolejna szybka realizacja naszej ekipy to koszenie trawy przy świetlicy wiejskiej w miejscowości Baciki Bliższe. Z przystrzyżonym trawnikiem plac wygląda o niebo lepiej.

Szybkim krokiem przenosimy się do miejscowości Siemiatycze-Stacja gdzie należało usunąć drzewa utrudniające przejazd oraz zacieniające domostwa mieszkańców. Drzew niewątpliwie szkoda ale stanowiły zagrożenie a bezpieczeństwo mieszkańców jest przecież najważniejsze.

Prace na drogach gminnych wciąż trwają. Tym razem ekipa PUK Siemiatycze-Stacja zajęła się profilowaniem i nawożeniem dróg w miejscowościach Romanówka, Tołwin Kolonia i Klukowo.

W miejscowości Krasewice dokonaliśmy czyszczenia pobocza. Dosłownie zostało ono zrównane z drogą...

Dnia 17.05.2023 podpisaliśmy umowę opiewającą na kwotę blisko 6,5 mln zł na realizację zadania pod nazwą „Poprawa warunków życia mieszkańców Gminy Siemiatycze poprzez budowę kompleksu kulturalno - sportowego w miejscowości Czartajew”. Konkretnie to: budowa dwóch boisk przy szkole podstawowej (trawiastego i ze sztuczną nawierzchnią do gier zespołowych), bieżni, zaplecza szatniowo – sanitarne, ogrodzenie, oświetlenie, plac zabaw, zaś w miejscu obecnej świetlicy – nowy budynek, który będzie pełnił rolę świetlicy i w którym będzie mieściła się biblioteka gminna i GOK. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rządowego Funduszu – „Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”. Gmina Siemiatycze otrzymała na ten cel dotację w wysokości prawie 5 mln zł.

Z początkiem maja rozpoczęto prace nad elewacją świetlicy wiejskiej w Ogrodnikach. Oczywiście zaczynamy od ocieplenia budynku. Niebawem kolejne zdjęcia z postępów w tej lokalizacji.

Tuż po majówce rozpoczęto również prace nad elewacją świetlicy wiejskiej w miejscowości Boratyniec Ruski. Świetlica w poprzednim roku przeszła metamorfozę wnętrza, teraz czas na odnowienie jej zewnętrznej szaty. Prace trwają. Niebawem zobaczymy efekt końcowy.

Z okazji dzisiejszego święta wszystkim pracownikom komunalnym zarząd spółki PUK Siemiatycze-Stacja składa najserdeczniejsze życzenia. Wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym oraz dużo zdrowia. Życzymy, aby każdego dnia towarzyszyło Wam zadowolenie oraz życzliwość mieszkańców.

Prezes Zarządu
PUK Siemiatycze-Stacja
Artur Borkułak

Definitywnie ukończono również prace nad świetlicą wiejską w Romanówce. Jak widać na zdjęciach pracy było dużo, jednak było warto. Nowa elewacja, schody, odświeżone otoczenie, nowa wiata oraz okiennice w oknach dopełaniające całości. Dla porównania zamieszczono też zdjęcie sprzed metamorfozy. W mojej ocenie efekt jest piorunujący.

Ukończone zostały prace nad wiatą przy świetlicy wiejskiej w miejscowości Ogrodniki. Drewniana konstrukcja doskonale wpasowuje się w wiejski klimat i komponuje z otoczeniem. Mieszkańcom Ogrodnik można tylko pozazdrościć...

Malowniczo położony, nowy żółto-czerwony przystanek autobusowy powstał przy drodze wojewódzkiej nr 640 w miejscowości Anusin. Mieszkańcy już w pełni mogą korzystać z jego funkcjonalności. Pozostało tylko poczekać na nadjeżdżający autobus...

W miejscowości Kłopoty Stanisławy nasza ekipa zamontowała kolejną rurę przepustową. Projekt zrealizowany a droga w pełni przejezdna.

Sielsko i anielsko, ale mało funkcjonalnie, tak było w miejscowości Baciki Średnie. Mieszkańcy mieli idylliczny widok, niestety drogę wąską i mało funkcjonalną. W wyniku prac naszej ekipy została ona poszerzona a mieszkańcy już mogą cieszyć się utwardzoną nawierzchnią.

PUK Siemiatycze-Stacja nie zwalnia kroku. Kolejne zrealizowane zadanie to przepust drogowy w miejscowości Moczydły. Wykonano prace koparko-ładowarką JCB a niezłomną ciężarówką Scania została dostarczona wielka rura przepustowa.

W miejscowości Kajanka prace zostały już ukończone. Na obecną chwilę utwardzono podłoże i położono kostkę. Zmodyfikowano również ogrodzenie tak by niedługo przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej mógł stanąć pomnik Św. Floriana.

Tymczasem w miejscowości Ogrodniki powstała wiata na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej. Straż ochotnicza więc na ochotnika w pracach jej tworzenia pomagał Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski. Wiata będzie stanowiła garaż na sprzęt oraz łódź Ochotniczej Straży Pożarnej. Wygląda bardzo okazale, czyżby to zasługa tymczasowego pomocnika?

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja
życzy

Prezes Zarządu
Artur Borkułak
oraz pracownicy PUK Siemiatycze-Stacja

Nowa odsłona EMKA DUO przy ul. 11 Listopada w Siemiatyczach. Sala bankietowa przeszła gustowną rearanżację. Położenie przez naszą ekipę nowej podłogi oraz ogólne odświeżenie wnętrza nadało lokalowi nowoczesnego designu. Restauracja, aż się prosi by do niej zajrzeć.

Pozostając w temacie ogrodzeń przenosimy się do Turny Dużej, gdzie nasza ekipa ukończyła prace. Pierwszym stadium było oczyszczenie terenu wokół krzyża. Następnie powstało nowe ogrodzenie, położona została kostka i odnowiono krzyż. Zwieńczeniem prac były nasadzenia krzewów ozdobnych. Jak widać na zdjęciach różnica jest diametralna więc zadanie w 100% wykonane.

Kolejne panelowe ogrodzenie, za zasługą Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Siemiatyczach-Stacji, powstało w miejscowości Leszczka. Świetlica nabrała nowego blasku i zyskała na funkcjonalności ku ogólnemu zadowoleniu mieszkańców.

Prace przy świetlicy wiejskiej w miejscowości Romanówka wciąż trwają. Budynek przygotowany i czeka na nową elewację. Wkrótce nabierze nowych barw. Nowej estetyki nabrały również schody. Skuto starą zdewastowaną płytkę w miejsce której położone zostały nowoczesne płyty betonowe.

Nowoczesne panelowe ogrodzenie gminnego placu w Kłopotach Stanisławach to kolejne zrealizowane zadanie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Siemiatyczach-Stacji. Prace zakończono a nasza ekipa już jest w trakcie działań nad kolejnymi projektami.

Z okazji Dnia Sołtysa
wszystkim Paniom i Panom Sołtysom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia pomyślności, sukcesów i satysfakcji w pracy na rzecz swoich środowisk jak i w życiu osobistym, współpracy pełnej wzajemnego zrozumienia zarówno z mieszkańcami jak i władzami gminy oraz dużo optymizmu.
Jednocześnie pragniemy podziękować za Państwa trud i zaangażowanie w wypełnianie codziennych obowiązków a także inicjatywy, które przekładają się na rozwój sołectwa oraz realizację potrzeb jego mieszkańców.

Prezes Zarządu
Artur Borkułak
oraz pracownicy PUK Siemiatycze-Stacja

Tym razem nasza ekipa pracuje w Kolonii Czartajew. Zadanie dotyczy karczowania krzaków przy użyciu rębaka. Zlecenie wykonane dzięki czemu rozciągający się wokół krajobraz jest lepiej widoczny a gałęzie nie przeszkadzają użytkownikom drogi.

Z okazji Dnia Kobiet
wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i radości. Wszystkiego co najpiękniejsze, przychylnych ludzi wokół. Pozytywnego spoglądania w przyszłość oraz realizacji wszelkich zamierzeń zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Prezes Zarządu
Artur Borkułak
oraz pracownicy PUK Siemiatycze-Stacja

Kolejna realizacja Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Siemiatyczach-Stacji to nowoczesne panelowe ogrodzenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Grzyby-Orzepy. Prace już zakończone, więc nowe ogrodzenie cieszy oko mieszkańców.

Tymczasem przenosimy się do Klukowa, gdzie w świetlicy wiejskiej wykonujemy prace glazurnicze. Klasyczne białe płytki doskonale odbijają wpadające światło i rozświetlają wnętrze.

Pozostając w Ogrodnikach mieliśmy okazję przyczynić się do podniesienia walorów estetycznych świetlicy. Na zdjęciach pięknie prezentuje się położona przez nas glazura, usytuowana pomiędzy szafkami kuchennymi. Myślę, że zaskakująco ciekawy wzór zachwyci niejednego użytkownika kuchni w tym obiekcie.

Wykaszarka KRONOS PREDATOR jak zawsze daje radę. Droga gminna w Ogrodnikach była bardzo zaniedbana a wybujała roślinność ograniczała widoczność. Nasza ekipa skutecznie się tym zajęła. Aż chciałoby się sprawdzić dokąd ta droga prowadzi...

Nasz następny przystanek to świetlica wiejska w Romanówce. Prace docieplenia budynku i położenia nowej elewacji zostały rozpoczęte. Ekipa pracuje pilnie, więc z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy...

Kolejna odsłona świetlicy wiejskiej w Krupicach. Prace dotyczyły ogólnego odświeżenia wnętrza świetlicy. Estetykę podniesiono poprzez odmalowanie sufitów. Ściany również zyskały nowy kolor. Nasza ekipa dodatkowo wykonała szereg drobnych napraw, co znalazło odzwierciedlenie w poprawie użyteczności obiektu.

Nowoczesne panelowe ogrodzenie świetlicy wiejskiej w Krupicach to kolejny projekt zrealizowany przez nasze przedsiębiorstwo. Realizacja ta z pewnością poprawi wizerunek oraz funkcjonalność świetlicy .

Dostosowanie budynku świetlicy wiejskiej w Boratyńcu Ruskim do potrzeb klubu "Senior +".
Świetlica niewątpliwie nabrała nowego blasku. Na pierwszy rzut oka widać nową podłogę i kominek odświeżony poprzez położenie płytek. Funkcjonalności dodaje również podjazd oraz nowoczesne w pełni przyjazne osobom z niepełnosprawnościami, sanitariaty. W trosce o wygodę i komfort seniorów zamontowano elektryczne ogrzewanie, docieplono strop a aneks kuchenny wymieniony został na nowy. Dla poprawienia walorów estetycznych zieleń kanap oraz zasłon zestawiono z drewnem stołów i krzeseł a także uzupełniono o nowoczesne oświetlenie. Efekt końcowy jest powalający a mieszkańcy Boratyńca Ruskiego już mogą cieszyć się w pełni funkcjonalną odnowioną świetlicą.

Przedsiębiorstwo dystrybuuje węgiel zakupiony w Gminie Siemiatycze po cenie preferencyjnej.
Dostępny asortyment: orzech i groszek.
Odbiór węgla:
transportem własnym
lub
zamówionym w Przedsiębiorstwie za dodatkową opłatą
po okazaniu faktury zakupu w sekretariacie Przedsiębiorstwa

Budowa sieci wodociągowej wraz z siecią kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i ciśnieniowej na ul. Długiej w miejscowości Czartajew

Dostosowanie budynku świetlicy wiejskiej w Boratyńcu Ruskim do potrzeb klubu Senior+.
Świetlica w trakcie remontu. Dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami powstał już nowy podjazd, łazienka także zyskała nową szatę. Zmiany widoczne również na podłodze. Mimo tego dużo jest jeszcze do zrobienia, więc będzie się działo...

Hu hu ha, nasza zima zła. W tym roku zima jest raczej łaskawa, mimo wszystko odśnieżanie czas zacząć. Nasze odśnieżarki ruszyły na drogi gminne, aby mieszkańcy bez przeszkód mogli na nie wyjechać.

Koszenie drogi gminnej w obrębie miejscowości Ogrodniki ukończone. Mieszkańcy mogą już z niej korzystać bez ograniczeń, podziwiając rozciągający się sielski widok.

Nasze przedsiębiorstwo zakończyło naprawę drogi gminnej w miejscowości Lachówka. Ogromna dziura w nawierzchni utrudniała przejazd. Obecnie bez przeszkód można korzystać z drogi.

Przepust 8

Naprawa przepustu przy drodze krajowej nr 19. w obrębie miejscowości Czartajew. Pracy było dużo, ale nasza ekipa jak zawsze dała radę.

310750611_1200807517138439_4025180291450380089_n

Równanie i profilowanie drogi gminnej w obrębie miejscowości Baciki Bliższe. Było pięknie a teraz dodatkowo jest funkcjonalnie. Nic tylko ruszyć w drogę przez las ...

Czartajew 11

Układanie papy na dachu Szkoły Podstawowej w Czartajewie ukończone a ekipa już zabiera się za kolejne projekty.

Klukowo 2

Równanie dróg gminnych w obrębie miejscowości Klukowo ukończone z powodzeniem. Przejażdżki tymi drogami będą zdecydowanie przyjemniejsze.

Skiwy Kolonia 1

Koszenie poboczy w obrębie miejscowości Skiwy.

310319560_574394981106261_7108303842350524724_n

Równanie drogi gminnej w obrębie miejscowości Czartajew

IMG-20220927-WA0002

Montaż ogrodzenia panelowego w miejscowości Cecele

2

Testy ciągnika Massey Ferguson 8730S z przyczepą PRONAR

IMG-20220906-WA0008

Remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Wiercień Duży

Skiwy 2

Równanie dróg gminnych w obrębie miejscowości Skiwy

Kłopoty Patry 1

Równanie dróg gminnych w obrębie miejscowości Kłopoty Patry

Tołwin 1

Równanie drogi gminnej w obrębie miejscowości Tołwin

Czartajew 2

Równanie drogi gminnej w obrębie miejscowości Czartajew

Równanie terenu i układanie kostki brukowej w miejscowości Laskowszczyzna

Budowa drewnianej wiaty w miejscowości Tołwin

Budowa ścieżek edukacyjno-przyrodniczych w Wólce Nadbużnej to ogromny projekt pod nazwą "Ochrona zasobów bioróżnorodności i georóżnorodności krajobrazu", którego realizacją może poszczycić się nasze przedsiębiorstwo. W sosnowym lesie powstał budynek administracyjno-edukacyjny a także wiata ekologiczna. Już od progu zachwycają różnej wielkości eksponaty wielu gatunków fauny i flory. Spacerując w tych cudownych okolicznościach przyrody zauważyć też można wiele budek lęgowych oraz karmników dla ptaków. Ku zadowoleniu najmniejszych gości powstał plac zabaw a także infrastruktura edukacyjna w postaci leśnych puzzli, zegarów przyrody, labiryntu edukacyjnego i kół ekologicznych. Wszystko utrzymane w cudownym klimacie. Jest to niewątpliwie jedna z ciekawszych atrakcji Podlasia. I to w naszej gminie...

Równanie drogi gminnej

Remont pomieszczeń w Przedszkolu Gminnym

Profilowanie drogi gminnej równiarką drogową


Koszenie krzaków za pomocą kosiarki KRONOS - zdjęcia przed i po koszeniu.

Wykonanie nowej podłogi w świetlicy wiejskiej w Anusinie

Zakres wykonanych prac:
– zerwanie starej, drewnianej podłogi,
– położenie folii i styropianu,
– wykonanie nowej wylewki betonowej,
– ułożenie estetycznych płytek imitujących drewno.

Wykonanie nowej podłogi w świetlicy wiejskiej w Turnie Dużej

Zakres wykonanych prac:
– zerwanie starej, drewnianej podłogi,
– położenie folii i styropianu,
– wykonanie nowej wylewki betonowej,
– ułożenie estetycznych płytek imitujących drewno.

 

 

Wykonanie gruntownego remontu oraz przekształcenie świetlicy wiejskiej w Klub Senior + w Ogrodnikach

Równanie drogi gminnej

Równanie drogi gminnej


Plac zabaw przy świetlicy wiejskiej w Turnie Dużej

Rębanie gałęzi - rębak Timberwolf

Poprawa jakości dróg poprzez uzupełnianie ubytków w jezdni masą bitumiczną.


Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o. w Siemiatyczach-Stacji
ul. Kolejowa 2, 17-300 Siemiatycze-Stacja

NIP: 544-154-16-96
Regon: 386489602

Numer KRS: 0000850990 
Sąd Rejonowy w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Kapitał zakładowy: 100 000 zł
Nr konta: 41 8092 0001 0006 9919 2000 0010


Adres e-mail: 
puk@gminasiemiatycze.pl

Telefon:
515-226-339 – sekretariat
608-428-664 – drogownictwo

Godziny otwarcia: 
od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30